Czy wypada dawać ubrania na prezent?

Dobierając prezenty dla naszych bliskich zwykle mamy spory problem z tym, aby dokonać właściwego wyboru. Niejednokrotnie dochodzi do tego, że właściwie trudno jest nam wybrać, co konkretnie chcielibyśmy podarować drugiej osobie. Tymczasem niektóre z prezentów wydają się być z góry nietrafione albo po prostu niekoniecznie w dobrym stylu.

Wiele osób przestrzega przed darowaniem drugiej osobie ubrań – zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy ze sobą blisko. Tymczasem prawda jest taka, że ubrania mogą stanowić naprawdę ciekawy i dobry prezent, o ile będziemy dbać o to, aby były dobrane odpowiednio do gustów drugiej osoby. Sprawdźmy, jakie ubrania warto podarowywać, a które lepiej sobie darować.

Co nie wypada?

Przede wszystkim nie wypada dawać wszelkich elementów bielizny, chyba że jest to prezent z okazji Walentynek i kierowany przede wszystkim chęcią stworzenia intymnej atmosfery; nawet wówczas jednak trzeba zadbać o dobry wybór pełen wysublimowanego smaku. W przypadku osób, z którymi jesteśmy w mniej intymnych stosunkach, warto unikać np. kurtek czy… skarpetek.

Dobrym pomysłem jest…

Podarowanie drugiej osobie czegoś miłego. Może to być np. dodatek, o którym ta osoba od dawna marzyła, a który był poza jej zasięgiem finansowym. W przypadku młodszych osób dobrze sprawdzą się koszulki na prezent (zobacz więcej), będące świetnym uzupełnieniem zwłaszcza dla osób z poczuciem humoru. Zawsze dobrze jest podarować coś, co niesie za sobą wyjątkowość czy dużą wartość.