Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

okulary przeciwsłoneczne damskie

W sezonie wiosenno- letnim, okulary przeciwsłoneczne są stałym elementem garderoby. Zwykle używa się jednej, ulubionej pary. Jednocześnie, bardzo często zdarza się, że większe lub mniejsze uszkodzenia wpływają na konieczność wymiany ukochanego modelu. Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

Odpowiednie etui

Okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie niejednokrotnie sprzedawane są w firmowym etui. Warto jest używać go na co dzień, zwłaszcza jeśli często chowa się okulary do torebki czy plecaka. Nie ma nic gorszego, niż wyjęcie z torby połamanych okularów.
Czasem jednak dodawane etui nie jest tak solidne, a jeszcze rzadziej w ogóle nie ma go w zestawie. Nie oznacza to jednak, że tym razem się ono nie przyda. Warto jest poświęcić czas i uwagę na dopasowanie pokrowca. Nie tylko ochroni to okulary przed połamaniem, ale również przed drobnymi ryskami, które zdecydowanie wpływają na użytkowość.

Czystość szkieł

Bardzo często zdarza się, że szkła brudzą się i pokrywają tłustą, nieprzyjemną powłoką. Nic dziwnego, latem nie trudno o ich styczność z kosmetykami- noszone są przy pomalowanej twarzy a na plaży łatwo ubrudzić je olejkami czy kremami z filtrem. Niestety, nawet modne okulary przeciwsłoneczne DeeZee nie będą wyglądać elegancko bez odpowiedniej czystości i przejrzystości. Na szczęście istnieje łatwy i szybki sposób na pozbycie się tłustej warstwy. Do szklanki należ nalać ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń. Następnie przemyć delikatne okulary z dwóch stron i przepłukać ciepłą wodą. Po wszystkim otrząsnąć okulary z wody i delikatnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Można również zostawić je same do wyschnięcia, a następnie wypolerować celem pozbycia się śladów zaschniętych kropel wody.