Jak plakatami ozdobić ściany w domu?

Kolorowa abstrakcja - pokoj

Urządzając własne mieszkanie i zastanawiając się nad dekoracją ścian, niewątpliwie warto rozważyć ozdobienie ich plakatami. Choć może się to wydawać mało eleganckie, to po zastosowaniu się do kilku zasad okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Wieszając ścienne plakaty w łatwy sposób można stworzyć oryginalną i bardzo efektowną domową galerię plakatu.

Jakie plakaty wybrać do domu?

Motywów do wyboru jest mnóstwo. W każdej przestrzeni dobrze sprawdzają się pejzaże i motywy natury. Mając na widoku piękno natury, czujemy się automatycznie bardziej zrelaksowani, dlatego warto postawić na plakat z jakimś ładnym krajobrazem, stosownie do upodobań. Równie dobrym pomysłem może być plakat przedstawiający panoramę miasta lub jakiś charakterystyczny obiekt architektoniczny, np. Wieżę Eiffla w Paryżu. Warto powiesić kilka plakatów obok siebie I stworzyć z nich spójną kompozycję. Mogą to być plakaty w tym samym klimacie albo też można połączyć zupełnie różne tematy ze sobą, np. motywy roślinne z postaciami.

W jaki sposób powiesić plakaty na ścianę?

Aby plakaty (np. takie: https://www.galeriaplakatu.com/plakaty)dobrze prezentowały się na ścianach, warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. Świetnie sprawdzą się klasyczne antyramy, ale w celu osiągnięcia bardziej eleganckiego efektu można oprawić plakaty w drewniane lub metalowe ramy w kolorze srebra lub złota. Z taką ramą zwykły plakat wygląda niemal jak prawdziwy obraz. Dzięki temu, że plakaty są lekkie, można też zrezygnować z wbijania w ścianę gwoździ i przytwierdzić je za pomocą przeznaczonych do tego dwustronnych taśm klejących.