Jak wybrać damską kurtkę na chłodniejsze dni?

Sezon jesienno-zimowy to okres, w którym szczególnie należy przywiązywać uwagę do swojego ubioru. Jest to czas, w którym dni stają się coraz zimniejsze, a szansa na przeziębienie się znacząco wzrasta. W związku z tym, bardzo istotne jest to, aby odzież była odpowiednio dostosowana do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. W okresie jesienno-zimowym jest to dość trudne zadanie, ponieważ pogoda potrafi bardzo dynamicznie się zmieniać. Ważne jest to, aby nie ubierać się zbyt ciepło, ponieważ sprzyja to poceniu się, a wówczas naturalnym odruchem jest zdjęcie wierzchniej części odzieży po to, aby się ochłodzić. Takie zachowanie bardzo często przyczynia się do rozwoju przeziębienia lub grypy. Kluczowym elementem ubioru w sezonie jesienno-zimowym jest odpowiednia kurtka, która będzie prezentować się elegancko, a jednocześnie będzie w stanie zapewnić komfort termiczny. Taką kurtką bez wątpienia jest parka dla kobiet: https://dstreet.pl/parki-damskie. Jak wybrać kurtkę parkę damską oraz dlaczego parki to najlepszy wybór dla Pań? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.

Czym charakteryzuje się parka?

Parka bez wątpienia jest jedną z najczęściej kupowanych kurtek w sezonie jesienno-zimowym. Cieszy się ona szczególną popularnością wśród kobiet, ponieważ potrafi zapewnić komfort termiczny, a jednocześnie pasuje do większości stylizacji. Parka jest kurtką, która dość mocno wyróżnia się na tle pozostałych rodzajów odzieży wierzchniej.  

Parki to kurtki, które charakteryzują się tym, że ich przód jest znacznie krótszy niż tył. Mogą mieć one różną długość, jednak najczęściej parki najczęściej sięgają w okolice ud. Można więc powiedzieć, że jest to element odzieży wierzchniej, który charakteryzuje się dość nietypowym krojem oraz długim fasonem. Najczęściej parka posiada wypełnienie w postaci puchu syntetycznego, jednak zdarzają się droższe egzemplarze, które posiadają naturalne wypełnienie. Oba rodzaje wypełnienia zapewniają wygodę podczas noszenia kurtki oraz komfort termiczny. Parka bardzo często charakteryzuje się obszernymi kieszeniami oraz kapturem, który obszyty jest sztucznym futerkiem. 

Zazwyczaj parka występuje w kolorze oliwkowozielonym, jednak rosnąca popularność tego typu odzieży sprawia, że parki zaczynają występować również w innych wersjach kolorystycznych. Kobiety bardzo chętnie sięgają po parkę, ponieważ jest to jedno z najbardziej eleganckich oraz praktycznych okryć wierzchnich w sezonie jesienno-zimowym.

Jak nosić parkę damską?

Parka cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest ona czymś pomiędzy kurtką zimową oraz płaszczem. Jej nietypowy krój oraz długi fason sprawiają, że potrafi ona prezentować się bardzo elegancko, ale może mieć również sportowy charakter, jeśli będzie ona stanowić uzupełnienie sportowej stylizacji. Tak naprawdę parka pasuje do większości stylizacji, dlatego też kobiety tak chętnie po nią sięgają. 

Wiele kobiet zastanawia się, jak wybrać kurtkę parkę damską, aby prezentowała się odpowiednio. Otóż warto pamiętać o tym, że parka jest kurtką dość obszerną, dlatego bardzo ważne jest dopasowanie jej do wzrostu oraz figury. Kobiety, które są wysokie i bardzo szczupłe zdecydowanie lepiej prezentują się w parkach, które sięgają kolan. Warto również zdecydować się na parkę wyposażoną w obszerny kaptur, guziki oraz duże, pojemne kieszenie.

Kobiety, które są nieco niższe, powinny sięgnąć po parkę, której fason sięga bioder. Tak dobrana kurtka sprawi, że kobieta nie będzie wyglądała na niższą, niż w rzeczywistości jest i w żaden sposób nie przytłoczy jej sylwetki. Warto również odpuścić sobie wszelkie zdobienia oraz obszerne kieszenie, które optycznie poszerzają kurtkę. 

Parka jest bardzo uniwersalnym rodzajem odzieży wierzchniej. Jej fason jest różnej długości, ponieważ może ona sięgać do bioder, kolan lub nawet za kolana. Oznacza to, że bez trudu można dopasować fason do swojej sylwetki.

Decydując się na zakup parki, warto pamiętać o tym, że zdecydowanie lepiej prezentuje się ona jako element codziennej stylizacji. Niektóre warianty jednak pasują również do bardziej formalnych stylizacji.