Jaką szczotkę do modelowania włosów wybrać?

Dobra szczotka do modelowania pozwala na ułożenie perfekcyjnej fryzury. Trzeba jednak zaznaczyć, że szczotka szczotce nie równa, a to, co sprawdza się u posiadaczek długich kosmyków, niekoniecznie przyniesie dobre rezultaty u pań z krótkimi włosami. Czym zatem należy się kierować podczas wyboru szczotki do modelowania włosów?

Rodzaj włosia i materiał wykonania

Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę wybierając szczotkę dla siebie, jest rodzaj jej włosia. Panie, które mają problem z przetłuszczającą się skórą głowy, powinny sięgnąć po szczotkę z naturalnego włosia, na przykład dzika. Taki model dobrze sprawdzi się także u posiadaczek mocno kręconych włosów, ponieważ naturalne włosie idealnie napina kosmyki i ułatwia prostowanie. Szczotka do modelowania włosów będzie miała częstą styczność z ciepłym powietrzem suszarki, dlatego powinna być wykonana z materiału odpornego na działanie wysokich temperatur. Dużą popularnością cieszą się modele z ceramiczną powłoką, która pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła na włosach, a tym samym przyspiesza cały proces modelowania. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrana szczotka posiada właściwości antystatyczne. W przeciwnym razie włosy będą się elektryzowały.

Rozmiar główki a funkcjonalność szczotki do modelowania włosów

Aby szczotka do modelowania włosów dobrze spełniała swoją rolę, powinna być dostosowana potrzeb i preferencji jej użytkowniczki. Kobiety, którym zależy na odbiciu włosów od nasady i nadaniu im objętości, mogą postawić na szczotkę okrągłą. Takie akcesorium doskonale sprawdzi się także podczas prostowania i wywijania kosmyków. Posiadaczki krótkich włosów powinny wybrać szczotkę z małą główką o średnicy do 30 mm. Paniom, które posiadają włosy średniej długości, polecane są szczotki o średnicy do 60 mm. Z kolei właścicielki długich kosmyków mogą wybrać szczotkę do stylizowania, której średnica wynosi 80 mm lub więcej.