Jasne włosy – zawsze w modzie

Większość Polek decyduje się zmieniać kolor swoich włosów, głównie za pomocą koloryzacji chemicznej. Trudno im się dziwić, ponieważ naturalny kolor włosów dominujący w polskiej szerokości geograficznej, określany zwykle jako „myszowaty”, jest zdecydowanie mało atrakcyjny. Zmiana koloru jest kwestią preferencji, ale od zawsze popularne są jasne odcienie – nie tylko jasny, platynowy blond, ale też średni czy jasny brąz. Czy warto mieć takie włosy? Zdecydowanie tak!

Dla kogo rozjaśniacz do włosów?

Na rozjaśnienie swoich włosów do naprawdę jasnego blondu zwykle decydują się kobiety, które chcą dodać chłodu swojej porcelanowej cerze, ale też ogólnej atrakcyjności swojemu wizerunkowi. Trudno się temu dziwić, gdyż włosy blond od zawsze uważane są za wyjątkowo piękne oraz sexy. Poza tym jasne kolory odmładzają. Nie dotyczy to przy tym wcale tylko blondu. Kiedy chcre się osiągnąć efekt odmłodzenia, wystarczy postawić na odcień ton czy dwa tony jaśniejszy od aktualnie posiadanego. Z głębokiej czerni można zatem przejść na bardzo ciemny brąz, a z bardzo ciemnego brązu – na jaśniejszy. Nie ma przy tym potrzeby rozjaśniać całych włosów, co zwykle dość mocno je wysusza, a czasem nawet niszczy. Doskonały efekt dają też pojedyncze pasemka czy balejaż, które sprawiają, że włosy stają się rozświetlone, jest ich optycznie więcej, a przy tym prezentują się bardzo naturalnie, jakby rozjaśniło je słońce.

Już nie blond

Jak wszystko, także fryzury i kolory podlegają modzie. Jasne blondy, trzeba przyznać, dość mało naturalne, nie są już obecnie modne. Na pewno z jakichś względów jest to dobre zjawisko, ponieważ można ustrzec się silnego zniszczenia włosów, a także odrostów, które na ciemnych włosach wyglądają mało atrakcyjnie. Obecnie w modzie jest naturalność, więc panie chcące mieć jaśniejsze włosy powinny właśnie decydować się na niewielką zmianę odcienia. Zapewni to każdy typ rozjaśniacza do włosów, a przy tym wysuszenie pasm nie będzie znaczne, nawet w przypadku włosów, które mają do tego tendencje. Również koloryzacja typu ombre nieco wyszła już z mody.