Odpowiednie jeansy damskie – jak należy je wybrać?

jeansy damskie

Jeansy damskie to podstawa w kobiecej szafie. Ich wybór uzależniony jest od samej właścicielki. Do tematu należy podejść w odpowiedni sposób. Tak, aby te spodnie były w stanie podkreślić wszystkie zalety damskiej sylwetki, jednocześnie maskując pewne mankamenty. Oto kilka wskazówek, jakie mogą wykorzystać kobiety przymierzające się do takich zakupów.

Spodnie dla niskich kobiet

Ważne jest to, aby uwzględnić m.in. swój wzrost. Nie każda kobieta ma „nogi do nieba”. Panie, które mają krótkie, powinny postawić na jeansy damskie lekko przydługawe – ale bez zbędnej przesady. Tak, aby nie okazało się, że nogawki będą ciągnąć się po ziemi. Dobrym pomysłem są także te jeansy, jakie posiadają wysoki stan. Pozwalają one na optyczne wydłużenie całej sylwetki. Idealnym dopełnieniem dla tego rodzaju stylizacji, będą buty na obcasie. Należy unikać jeansów damskich, których nogawki zwężają się ku dołowi. Będą one bowiem zaburzać proporcje całej sylwetki.

Jeansy damskie dla wysokich

jeansy damskie

To właśnie dla takich kobiet zostały stworzone spodnie jeansowe rurki albo slim fit. Warto jednak zrezygnować ze spodni, jakie posiadać będą ozdobne dodatki, np. łańcuszki, itd. Takie dodatki lepiej umieścić na górnych częściach garderoby. Jeansy damskie z iFriko dla wysokich kobiet niech pozostaną gładkie, skromne. Ewentualnie, można zdecydować się na modne przetarcia. Jednak nie ma też co z nimi przesadzać. Do tego pasować będą buty na płaskim obcasie/podeszwie. Nie ma co dodawać sobie dodatkowych cm, jeżeli kobieta już i tak zalicza się do grona wysokich.

Szerokie i szczupłe uda

Jak już było mówione, jeansy damskie mają za zadanie podkreślać zalety, maskować wady sylwetki. Kobiety, których uda są zbyt szerokie, powinny postawić na spodnie w typie straight, w ciemnym kolorze. Nie tylko nie będą one tak mocno opinać ud. Ciemny kolor pozwoli je nieco optycznie zmniejszyć. Modele typu slim fit i skinny fit należy sobie w takim przypadku odpuścić.

A jakie spodnie powinny wybrać kobiety, jakie mają szczupłe uda? To właśnie dla nich dedykowane są slim fit i skinny fit. Te panie śmiało mogą postawić także na jasne kolory swoich jeansów. Z kolei powinny one zrezygnować z klasycznych biodrówek, jakie mogą sprawić, że ich pupa optycznie się zmniejszy.

Obecnie w sklepach jest szeroki wybór jeansów. Poczynając od klasycznych, po te bardziej wymyślne. Żadna kobieta nie ma się czym przejmować. Zawsze jest ona w stanie wybrać coś, takiego co sprawi, że na każdym kroku, przy wielu okazjach, będzie prezentować się stylowo i modnie.