Plakaty do salonu: kilka wskazówek odnośnie projektowania wnętrz

Plakaty na ścianę do salonu to doskonały sposób na wykorzystanie pustych wnętrz. Mogą one odmienić Twój dom i uzupełnić Twój projekt. Główną zaletą plakatu ściennego jest to, że prawie nie zajmuje ona miejsca w pomieszczeniu.

Jak wybrać temat plakatu do swojego wnętrza?

Wybór konkretnego plakaty do salonu zależy nie tylko od wielkości pomieszczenia, ale także od jego stylu, funkcji, kolorystyki itp. Na przykład, najlepszym wyborem dla skandynawskiego wystroju jest graficzny czarno-biały plakat.

Mogą to być zarówno wizerunki ludzi i zwierząt, jak i napisy motywacyjne. Typowe dla tego trendu są również obrazy z zielonymi liśćmi roślin tropikalnych. Jasne abstrakcje pasują do nowoczesnych wnętrz. Natomiast nowoczesne plakaty do salonu w stylu vintage doskonale pasują do projektów w stylu vintage.

Jak dobrać rozmiar plakatu do wnętrza?

Istotą każdego dzieła sztuki jest przyciąganie uwagi. Dlatego do dekoracji ścian bardziej logiczne jest stosowanie obrazów w dużej skali lub kolaży składających się z kilku plakatów.

Główną zasadą jest umieszczenie dekoracji ściennej w taki sposób, aby zajmowała prawie całą szerokość ściany, odejmując 15-30 cm z każdej strony. Na przykład, chcesz udekorować ścianę o szerokości 100 cm. Jeśli więc odejmiesz po 15 cm z każdej strony, otrzymasz plakat o szerokości 70 cm.

Wysokość jest dobierana w zależności od przedmiotów, które znajdują się w pobliżu tej ściany. Może to być portal kominkowy, sofa, lampy, półki lub stół jadalny. Dekoracje ścienne nie powinny pokrywać się z innymi przedmiotami lub meblami. Najlepiej, aby plakat był wyśrodkowany w stosunku do wybranego fragmentu ściany.