Dla osób, które cały dzień spędzają na nogach, wieczorne moczenie nóg jest wyjątkowo relaksującym zajęciem. Sól do stóp regeneruje skórę, rozluźnia mięśnie i wspomaga krążenie. Sól do moczenia nóg przynosi wiele pożytku kończynom dolnym, a w konsekwencji również dla całego ciała. Zapobiega tworzeniu się odcisków i przygotowuje naskórek do dalszej pielęgnacji z wykorzystaniem balsamu albo kremu do stóp.
Sól do stóp – jaką wybrać?
Sól do moczenia nóg występuje w wielu wariantach, między innymi może to być:
– zwykła sól kuchenna,
– sól morska albo himalajska,
– sól z Morza Martwego,
– sól borowinowa korzystnie działa na chore stawy,
– sól ciechocińska, wspomaga terapię kończyn po złamaniach i zwichnięciach,
– sól Epsom to inaczej sól gorzka, rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie,
– sól zawierająca naturalne ekstrakty ziołowe, np. lawendę na nadmierną potliwość, ekstrakt dębu na grzybicę.
Sól do kąpieli stóp kuchenna umożliwia dezynfekcję skóry, jest to dobry sposób na usunięcie bakterii i zarodników grzybów. Sol morska charakteryzuje się większym zmineralizowaniem. Sól do stóp z Morza Martwego działa wspomagająco w problemach z alergią i egzemą.
Jak stosować sól do kąpieli stóp?
Sól do moczenia nóg to dobre rozwiązanie na SPA dla stóp, w zależności od potrzeb można użyć gorącej albo chłodnej wody. Sól do stóp wystarczy rozpuścić w misce z wodą, a następnie moczyć nogi przez kilkanaście minut. Gorąca woda jest doskonałym sposobem zapobiegającym przeziębieniu, poprawia krążenie i wpływa pozytywnie na powstawanie reakcji obronnych w organizmie. Chłodna woda natomiast pomaga pozbyć się opuchlizny, zazwyczaj sól do moczenia nóg powinna być rozpuszczana w wodzie, której temperatura jest zbliżona do temperatury ciała. Stosowanie soli do kąpieli stóp przynosi wiele pozytywnych korzyści, działa dezynfekująco i detoksykująco na skórę, umożliwia pozbycie się bolesnych pęknięć i zrogowaceń, które powstają na suchej i zgrubiałej skórze. Kąpiel w solankowej wodzie może trwać nawet pół godziny, wówczas efekty będą bardziej zadowalające. Oprócz relaksu i odprężenia sól do stóp zmniejsza potliwość, zwalcza nieprzyjemny zapach i jest doskonałym wstępem do dalszych zabiegów pielęgnujących skórę stóp.
Efekty takich kąpieli z zastosowaniem soli do kąpieli stóp są odczuwalne od razu, skóra na nogach staje się nawilżona i wygładzona. O wiele łatwiej można wykonać pedicure stóp, naskórek lepiej przyjmuje wszystkie mikroelementy i witaminy zawarte w balsamach i kremach do stóp, a organizm jest zregenerowany po całym dniu pracy.