Z jakiego materiału powinny byc wykonane majtki damskie?

Bielizna to zdecydowanie najważniejsza część damskiej garderoby, ponieważ to właśnie ona ma kontakt z naszym ciałem przez cały dzień. Ważne, aby bielizna była miękka, oddychająca, dobrze dopasowana, a więc ani zbyt luźna, a tym bardziej nie powinna być zbyt ciasna. Dobrze dobrana bielizna odpowiada także za komfort noszenia kolejnych warstw ubrań. Postarajmy się zatem odnaleźć odpowiedź na pytanie z jakiego materiału powinny być wykonane majtki damskie, aby możliwie najlepiej odpowiadały kobiecym potrzebom.

Oddychający materiał to podstawa.

Najlepszym materiałem na bieliznę jest zdecydowanie bawełna. Oczywiście w składzie materiału, z którego będą wykonane majtki damskie (sprawdź na gorteks.com.pl) czy biustonosze zapewne będą znajdować się również domieszki elastanu, czy poliestru, ale to właśnie bawełna powinna być składnikiem dominującym. Dzięki swej miękkości i delikatności nie krępuje ruchów, nie powoduje obtarć i jest antyalergiczna. Natomiast domieszki sztucznych tkanin sprawiają, że bielizna lepiej dopasowuje się do naszej sylwetki i nie krępuje ruchów.

Majtki damskie przeznaczone do aktywności fizycznej.

Podczas wysiłku nasz organizm intensywnie sie poci, dlatego bielizna wykonana z bawełny nie będzie tu dobrym rozwiązaniem. W takich sytuacja świetnie sprawdzi się odzież tak zwana termoaktywna wykonana ze sztucznych tkanin. Poliester chłonie wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz, a przy tym bardzo szybko wysycha, dzięki czemu odczuwamy komfort podczas całego treningu. Warto także zwrócić uwagę na krój majtek damskich przeznaczonych do aktywności i wybrać takie, w których będzie nam najwygodniej.