Nietuzinkowe kubki z nadrukiem

Przez ostatnich kilka lat wśród trendów modowych wybijają się torba na zakupy i kubki z nadrukiem. Są to gadżety użyteczne, a jednocześnie ładne.

Jak się robi kubek z nadrukiem?

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest technologa nadruku termosublimacyjnego (inaczej mówiąc – termotransfer). Przy odpowiedniej temperaturze i pod ciśnieniem barwnik wnika w specjalnie przygotowaną do tego celu zewnętrzną powłokę kubka. Cały proces nie jest skomplikowany, ale powinien być wykorzystywany przez osoby doświadczone. Jednakże, po zakupieniu kubków jego użytkownicy muszą pamiętać już tylko o ich odpowiedniej eksploatacji.
Każdy kubek z nadrukiem trzeba myć tak, aby unikać drapania lub szorowania jego zewnętrznej powłoki. Najlepiej zmywać go gąbką lub ściereczką przy użyciu płynnego detergentu. Należy pamiętać, że w zmywarkach barwnik z nadruku może zacząć się ścierać (po kilkunastu myciach).

Nadruk na kubku

Może być on naprawdę dowolny – zdjęcie, napis, czarno-biała grafika, to nie robi większej różnicy. Dzięki temu taki gadżet stać się może idealnym prezentem. Nadruk jest bardzo trwały, gdyż powłoka ceramiczna kubków umożliwia całkowitą absorpcję wydrukowanego na odpowiednim medium wzoru. Choć kubek bardzo często wykonywany jest na zamówienie indywidualnego, to jego cena tak naprawdę nie jest wygórowana. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że będzie on mógł służyć codziennie przez długie lata.