Jak przygotować się do pierwszego tańca?

Pierwszy taniec otwiera całą zabawę weselną, dlatego wielu nowożeńców stara się, aby był on wyjątkowy dla nich oraz niezapomniany dla zaproszonych gości. Przygotowanie go przez młodą parę z wyprzedzeniem na pewno w tym pomoże. Na co zwrócić uwagę przy jego planowaniu?

Najlepiej zacząć od muzyki

Podkład muzyczny jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, od której zaczynają przyszli małżonkowie. Wybór piosenki może dać wstępny zarys wyglądu tańca. Można się tu kierować różnymi względami zarówno rytmiczności, jak również popularnością. Najlepiej natomiast wypada, gdy podkład pod pierwszy taniec będzie w pewien sposób emocjonalnie związany z nowożeńcami, więcej w artykule. Pozwoli się to wczuć w nią, co przełoży się na łatwość w zatańczeniu do niej.

Oprócz walorów muzycznych warto również zwrócić też uwagę na tekst w piosence. Wiele wydawać by się mogło romantycznych kawałków, mówi w tekście o różnych nieprzyjemnych rzeczach jak np. rozstanie. Jest to na pewno kwestia, której lepiej na weselu nie podnosić, a zwłaszcza w takim momencie.

Pierwszy taniec wcale nie musi być skomplikowany

Niejednokrotnie młoda para chce, aby ich kroki jak również cały układ były idealne i na wysokim poziomie. Jest to zrozumiałe, ale warto sobie zadać dwa pytania:

1) Z jakim poziomem umiejętności tanecznych się zaczyna;

2) Jak dużo czasu pozostało na naukę.

Jest to wszystko kluczowe dla określenia poziomu zaawansowania tańca. Warto zacząć od ilości czasu. Powinien być on na tyle wystarczający, aby zatańczyć piosenkę bez pomyłki kroków. Zaraz po zaplanowaniu daty wesela, należałoby rozpocząć naukę tańca, aby mieć wystarczająco czasu na wyszlifowanie go. 

Po rozplanowaniu kolejnych lekcji należy określić styl tańca. Im bardziej efektywny, tym jest bardziej skomplikowany, a co za tym idzie, to młodej parze bez doświadczenia pierwszy taniec może po prostu nie wyjść. Dlatego tak ważne jest dopasowanie go do umiejętności – im są one mniejsze, tym prostszy on powinien być, aby w stresie podczas tańca nie pomylić kroków.